×

پیام

تابع ایمیل بطور موقت توسط مدیر ارشد غیر فعال شده است.
امروز چهارشنبه, 01 آبان 1398 - Wed 10 23 2019

منو

مرکز اندیشه ورزی سوما پروژه بررسی صنعت گردشگری شهرستان صومعه‌سرا را تقدیم فرماندار کرد

اعضای مرکز اندیشه ورزی سوما در نشستی علمی و صمیمی با فرماندار شهرستان صومعه سرا دیدار و طرح تحقیقاتی موسسه را با عنوان «بررسی صنعت گردشگری در شهرستان صومعه سرا» تقدیم نمودند.

به گزارش روابط عمومی موسسه سوما، بعد از گذشت 2 روز از درخواست این موسسه از فرمانداری شهرستان مبنی بر نشستی علمی پیرامون یکی از پروژه های موسسه با موضوع «بررسی صنعت گردشگری شهرستان صومعه سرا» با فرماندار محترم، این درخواست رنگ اجرایی به خود گرفت و رجبی فرماندار جدید این شهرستان پذیرای اعضای ستاد اجرایی باشگاه اندیشه ورزی سوما شد.

در این جلسه که در روز چهارشنبه 21 اسفند ماه 1392 و با حضور غلامحسین رجبی فرماندار صومعه سرا، سیروس شیعه نژاد مدیر روابط عمومی فرمانداری صومعه سرا، اسماعیل بلالایی، بهنام رحیمی، قاسم خوش سیما و نیما حاجتی از اعضای مرکز اندیشه ورزی سوما حضور داشتند، فرماندار صومعه سرا ضمن خوش آمدگویی به اعضای موسسه خواستار آشنایی بیشتر با مرکز اندیشه ورزی سوما و طرح «بررسی صنعت گردشگری در شهرستان صومعه سرا» شد و گفت: همه باید با کمک یکدیگر صومعه سرا را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

اسماعیل بلالایی مدیرعامل موسسه سوما ضمن اشاره به تاریخچه موسسه گفت: بسیار خرسندیم که فرماندار شهرستان با حسن نیت، پذیرای اعضای این موسسه شدند. وی با تاکید بر اینکه این موسسه با هدف شناسایی ظرفیتهای شهرستان و کارشناسان بحق این منطقه و استفاده بهینه از آنها تشکیل شده افزود: متاسفانه برخی از متخصصین و کارشناسان بحق این منطقه بنا به دلایلی کنج عزلت گزیده اند و ما آمده ایم تا با شناسایی آنان از تفکر و تخصص حقه آنها استفاده درست نموده و جهت حل مشکلات شهرستان بهره گیری نماییم. اسماعیل بلالایی با تاکید بر اینکه نظیر این تشکیلات در هیج جای کشور وجود ندارد اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با رصد درست معضلات و مشکلات مختلف در سطح جامعه و ارائه راهکارهای علمی، به مسئولین خدوم شهرستان بهتر کمک کنیم. وی گفت: ساختار ادارات بواسطه اجرایی بودن فرصت چندانی برای کار تحقیقاتی و پژوهشی ندارند و این موسسه می تواند پشتوانه علمی مناسبی برای آنان باشد.

بهنام رحیمی عضو مرکز اندیشه ورزی سوما نیز با اشاره به اینکه صومعه سرا به همه صومعه سراییها تعلق دارد گفت: این موسسه به عنوان تنها مجموعه پژوهشی در امور اجتماعی دانش بنیان شهرستان، این آمادگی را دارد تا بصورت کاملا افتخاری و بدون چشمداشت مالی موضوعات مطروحه از جانب هر سازمان و یا اشخاصی را در کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی خود مورد نقد و بررسی قرار داده و خروجی آن را نیز در اختیار آنان قرار دهد. وی افزود: حال با افتخار این طرح تحقیقاتی موسسه را با عنوان «بررسی صنعت گردشگری در شهرستان صومعه سرا» خدمت فرماندار شهرستان صومعه سرا تقدیم می نماییم و امیدواریم که از آن بهره لازم برده شود. بهنام رحیمی تاکید کرد: هدف از اجرای این طرح بررسی و تبیین چالش ها، فرصت ها، موانع و قوتهای موجود در همین خصوص بوده که بدلیل نزدیک شدن به ایام نوروز و ورود گردشگران به این شهرستان، بسته ای کوتاه مدت را تهیه و تدوین نمودیم تا جهت هرگونه بهره برداری و کمک به رونق این صنعت در شهرمان مثمر ثمر واقع گردد.

قاسم خوش سیما عضو دیگر مرکز اندیشه ورزی سوما نیز با اشاره به اینکه صنعت گردشگری فرصت تجاری اجتماعی ارزشمندی است که سالهاست به کمک اقتصاد نیمه راکد جهان آمده است گفت: این صنعت نه چندان نوپا خصوصا در کشورهای در حال توسعه، شتاب دهنده مناسبی برای اقتصادهای در حال رشد بحساب می آید. وی با تاکید بر اینکه مناطق جلگه ای جهان یکی از خاستگاههای مهم برای آن دسته از گردشگران دنیاست که دیدن مواهب بکر طبیعی مد نظرشان است. افزود: موقعیت جلگه زیبای گیلان در فلات ایران نیز به عنوان یکی از مستعدترین نقاط طبیعی جهان می تواند در ردیف همین مناطق باشد که اختصاصا زادگاهمان شهرستان صومعه سرا از نقاط ممتاز آن به شمار می آید.

نیما حاجتی عضو مرکز اندیشه ورزی سوما نیز ضمن اشاره به اینکه شهرستان صومعه سرا، شهرستانی با استعدادهای فراوان بین المللی و دارا بودن پتانسیل های منحصر به فرد جهت تولید بهترین گونه های گیاهی و جانوری جهان و ... می باشد اظهار داشت: همه این شرایط می توانند این شهرستان بکر را به جولانگاه کم نظیر برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل نمایند. وی افزود: براساس دلایلی که در خود طرح به آن اشاره نموده ایم، میزان بهره وری و آورده ارزش افزوده این صنعت برای شهر و مردمانش چنان اندک است که نمی توانیم به آن نمره قبولی بدهیم.

رجبی فرماندار صومعه سرا نیز با تاکید بر اینکه باید از وجود چنین موسسه ای که از جوانان تحصیلکرده و متخصص بهره مند است، به نفع شهرستان و بهبود وضعیت و رساندن آن به جایگاه واقعی اش استفاده نماییم افزود: فرمانداری صومعه سرا آماده است تا هرگونه همکاری را با این موسسه جهت بهبود امور داشته باشد. وی در مورد پذیرش عضویت افتخاری در موسسه نیز گفت: تا زمانی که مسئولیت شهرستان بر عهده اینجانب باشد و در این شهرستان ساکن باشم «یک صومعه سرایی» هستم و در این زمینه از هیچ کمکی برای نیل به اهداف این موسسه دریغ نخواهم کرد.

فرماندار صومعه سرا در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران این موسسه که احساس تکلیف نموده و برای ساختن شهرستان و رفع کمبودها آماده کمک هستند گفت: امیدوارم که تمامی ادارات بتوانند از این ظرفیت استفاده نموده و همگی باهم جهت بهبود امور تلاش نماییم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید