×

پیام

تابع ایمیل بطور موقت توسط مدیر ارشد غیر فعال شده است.
امروز چهارشنبه, 01 آبان 1398 - Wed 10 23 2019

منو

مرکز اندیشه ورزی سوما پروژه «سنگفرش خیابان فرهنگ اسلامی صومعه سرا» را به شورای شهر ارائه کرد

اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما در نشستی علمی و صمیمی با اعضای شورای شهر صومعه سرا و طرح تحقیقاتی موسسه با عنوان «بررسی سنگفرش خیابان فرهنگ اسلامی صومعه سرا» را تقدیم نمودند.

به گزارش روابط عمومی موسسه سوما، بعد از ارسال درخواست این موسسه از شورای شهر صومعه سرا مبنی بر نشستی علمی پیرامون پروژه موسسه با موضوع «بررسی طرح سنگفرش خیابان فرهنگ اسلامی صومعه سرا» با شورای شهر صومعه سرا و اجابت اعضای شورا، این دیدار اجرایی شد و شورای شهر صومعه سرا در مکان دفتر جدیدشان میزبان اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما شدند.

این جلسه در حالی در روز دوشنبه 19 خرداد ماه 1393 و با حضور ناصر حقیقی، سید محمود حسینی، محمدباقر سرشاد، مجتبی حسین زاده، محمدرضا رحمانی و فرزاد طالبی اعضای شورا و اسماعیل بلالایی، نیما حاجتی، جعفر محمدی، محمد رضانژاد و سجاد آتشین از اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما برگزار شد که بیش از 3 ساعت طول کشید.

در این دیدار ناصر حقیقی رئیس شورای صومعه سرا ضمن خوش آمدگویی به اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما، خواستار آشنایی بیشتر با این موسسه و طرح «سنگفرش خیابان فرهنگ اسلامی صومعه سرا» شد و گفت: از اینکه تعدادی از جوانان متخصص و تحصیلکرده برای آینده شهرمان احساس مسئولیت می کنند بسیار خوشحالیم و همه باید به هم کمک کنیم تا صومعه سرا روز به روز به رشد و ترقی خود ادامه دهد. وی اظهار داشت: شما هم جز مجموعه ما (شورا) هستید و باید بایکدیگر بیش تر همکاری کنیم.

اسماعیل بلالایی مدیرعامل موسسه سوما ضمن اشاره به تاریخچه موسسه گفت: بسیار خرسندیم که اعضای شورا هرچند دیر اما با حسن نیت، پذیرای اعضای این موسسه شدند و این جای تشکر و قدر دانی دارد. وی با تاکید بر اینکه این موسسه با هدف شناسایی تمامی ظرفیتهای موجود در شهرستان و استفاده بهینه از آنها تشکیل شده است افزود: متاسفانه برخی از تحصیلکرده های این شهرستان بنا به دلایلی کنج عزلت گزیده اند و گوشه گیر شده اند و ما آمده ایم تا با شناسایی این ظرفیتها از تفکر و تخصص آنها در جهت حل مشکلات شهرستان بهره گیری نماییم.

نیما حاجتی عضو ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما نیز ضمن اشاره به اینکه شهرستان صومعه سرا، شهرستانی با استعدادهای فراوان می باشد تاکید کرد: که این موسسه با اینکه از افراد علمی و رسانه ای تشکیل شده اما هرگز بر بر رسانه ای بودن خود تکیه نکرده و نخواهیم کرد و صرفا با تاکید بر جنبه علمی و پژوهشی بودن مجموعه طبق متدهای پژوهشی روز دنیا عمل می کنیم. وی در ادامه اظهار داشت: اینک مفتخریم طرح تحقیقاتی این موسسه را با عنوان «بررسی طرح سنگفرش خیابان فرهنگ اسلامی صومعه سرا» خدمت اعضای محترم شورای صومعه سرا تقدیم نماییم و امیدواریم که از آن بهره لازم برده شود.

نیما حاجتی با تاکید بر اینکه مرکز اندیشه ورزی سوما می تواند به عنوان بال پژوهشی و تحقیقاتی دستگاه ها و ادارات شهرستان عمل نماید افزود: هدف اول و آخرمان توسعه و پیشرفت همه جانبه شهرستان بوده، هست و خواهد بود. وی با اشاره به اینکه اعضای این موسسه به هیچ وجه فردگرا نیستند اظهار داشت: ما در مرکز اندیشه ورزی سوما به کار گروهی و البته تخصصی اعتقاد داریم و استارت هر پروژه در وهله اول می بایست در ستاد اجرایی تصویب شود. وی گفت: برای پروژه ها در این موسسه الویت های مهمی ترسیم می شود و هر پروژه از حساسیت خاص خود برخوردار است، به عنوان مثال برای همین پروژه طرح سنگفرش بیش از 8 جلسه کار تحقیقاتی و میدانی انجام شده است.

سید محمود حسینی از اعضای شورای شهر صومعه سرا نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دیگر نباید کاری به گذشته و تصمیمات قبل داشته باشیم گفت: باید بدون رویکرد جناحی پیگیر داشتن شهرستانی پویا و زیبا باشیم. وی تاکید کرد: کارهای ماباید به صورت علمی باشد تا نتیجه مثبت آنها در میان جامعه اثربخشی بیشتری داشته باشد.

محمدباقر سرشاد یکی دیگر از اعضای شورا ضمن لزوم بهره مندی از چنین ظرفیت علمی و پژوهشی در منطقه اذعان کرد: ما باید در مورد فضاهای فعلی موجود در شهر نظیر چهار راه خاکیان و ... فکری بکنیم و از آنها استفاده بهینه انجام دهیم.

محمدرضا رحمانی نیز به عنوان یکی دیگر از اعضای شورای شهر صومعه سرا در مورد طرح سنگفرش خیابان فرهنگ گفت: این طرح از طرح های اولیه شورا بود اما آن را به دلیل کمبود بودجه به سال آینده موکول کردیم. وی در ادامه تاکید کرد: چون نقاط ضعف طرح سنگفرش خیابان فرهنگ زیاد بود، باید سعی کنیم تا تعداد نقاط ضعف این طرح کاهش پیدا کند و بتوانیم آنرا اجرایی کنیم.

مجتبی حسین زاده سخنگوی شورای شهر صومعه سرا با تاکید به اینکه شهر صومعه سرا نیازمند یک المان یا نشانه شهری مناسب با فرهنگ و آداب و رسوم صومعه سرا می باشد خواستار کمک به شورا جهت ایجاد چنین المان شهری شد. وی اظهار داشت: شهر صومعه سرا باید دارای یک نشان ویژه ای باشد تا هر کس با دیدن این نشان ویژه به یاد این شهرستان بیافتد.

فرزاد طالبی یک عضو دیگر شورای شهر صومعه سرا نیز با اشاره به اینکه شما می توانید پشتیبان علمی خوبی برای شورای شهر باشید تاکید کرد: از شما می خواهیم تا ایده های خود را با ما مطرح کنید.

جعفر محمدی عضو ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما نیز با اشاره به اینکه فعالیت های ما بدور از سیاست است گفت: اما متاسفانه یکی از مشکلات و آفت های بزرگ که از قدیم این شهر را تهدید کرده سیاست زدگی بوده است که امیدواریم این مشکل در شهر مان ریشه کن شود. وی تاکید کرد: این موسسه به عنوان تنها مجموعه علمی و پژوهشی شهرستان، این آمادگی را دارد تا بصورت کاملا افتخاری و بدون چشمداشت مالی موضوعات مختلفی مورد نظر سازمانها و ادارات و یا حتی اشخاص را در کارگروه های تخصصی خود مورد نقد و بررسی قرار داده و خروجی آن را نیز در اختیار آنان قرار دهد.

جعفر محمدی با تاکید بر اینکه مرکز اندیشه ورزی سوما تاکنون پروژه های متعددی را انجام داده و برخی دیگر در حال پیگیریست گفت: تقاضای شورا جهت هرگونه همکاری باید به صورت مکتوب در اختیار روابط عمومی مجموعه قرار گیرد و سپس در ستاد اجرایی مطرح و بررسی خواهد شد. وی در ادامه اظهار داشت: اگر کارها بدور از سیاست باشد، بیشتر پیش خواهد رفت.

محمد رضانژاد یکی دیگر از اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما نیز با اشاره به اینکه ما همگی به صومعه سرایی بودن خود افتخار می کنیم گفت: این موسسه توان اجرا ندارد و تنهای به عنوان یک بازوی مشاوره ای می باشد. وی افزود: ما از همه می خواهیم با توجه به علمی بودن این موسسه برای نام صومعه سرا احترام قائل باشند و هرگز اجازه نخواهیم داد سایر مسایل حاشیه ای در مجموعه مطرح نشود.

اسماعیل بلالایی مدیرعامل موسسه سوما نیز با تاکید بر اینکه این موسسه از حمایت فکری و معنوی بیش از 50 نفر سود می برد و همچنین نظیر این تشکیلات در هیج جای کشور وجود ندارد اظهار داشت: ما در این موسسه به منفعت مالی نمی اندیشیم و تمامی هزینه هایش توسط اعضای مجموعه پرداخت می گردد. وی ضمن اشاره به اینکه فرماندار شهرستان شناخت خوبی نسبت به این مجموعه دارند و جلساتی را نیز بصورت مستمر با ایشان داریم، اظهار امیدواری کرد تا بتوانیم با رسد درست معضلات و مشکلات مختلف در سطح جامعه و ارائه راهکارهای علمی، به مسئولین خدوم شهرستان بهتر کمک کنیم. اسماعیل بلالایی گفت: ساختار ادارات به واسطه اجرایی بودن فرصت چندانی برای کار تحقیقاتی و پژوهشی ندارند و این مجموعه می تواند پشتوانه علمی پژوهشی مناسبی برای آنان باشد.

ناصر حقیقی در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران این موسسه که احساس تکلیف نموده و برای ساختن شهرستان و رفع کمبودها آماده کمک هستند تاکید کرد: اعضای این موسسه می توانند در صورت تمایل در جلسات شورا حضور داشته باشند و ما از این قضیه استقبال می کنیم و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت استفاده نموده و همگی باهم جهت بهبود امور تلاش نماییم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید