×

پیام

تابع ایمیل بطور موقت توسط مدیر ارشد غیر فعال شده است.
امروز چهارشنبه, 01 آبان 1398 - Wed 10 23 2019

منو

مرکز اندیشه ورزی سوما پروژه «مناره بازار صومعه‌سرا» را به فرماندار ارائه کرد

اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما در نشستی علمی و صمیمی با فرماندار شهرستان صومعه سرا دیدار و طرح تحقیقاتی موسسه را با عنوان «درآمدی بر فرصتها و چالشهای بنای تاریخی مناره بازار طاهر گوراب» تقدیم نمودند.

به گزارش روابط عمومی موسسه سوما، در این نشست صمیمی که 11 تیر 1393 در دفتر فرماندار و با حضور رجبی فرماندار، پروهان مسئول امور اقتصادی فرمانداری، اسماعیل بلالایی، قاسم خوش سیما، نیما حاجتی، محمد رضانژاد و سجاد آتشین برگزار شد، طرح تحقیقاتی موسسه با عنوان «درآمدی بر فرصتها و چالشهای بنای تاریخی مناره بازار طاهر گوراب» به فرماندار صومعه سرا تقدیم شد.

در این جلسه فرماندار صومعه سرا ضمن خوش آمدگویی به اعضای موسسه از زحماتی که این مجموعه برای شهر خودشان می کشند تقدیر و تشکر کرد و در ادامه خواستار مشارکت بیشتر جوانان و نخبگان جامعه در اداره امور جامعه شد. وی تاکید کرد: همه باید با کمک یکدیگر صومعه سرا را بسازیم و به جایگاه واقعی خود برسانیم.

اسماعیل بلالایی مدیرعامل موسسه سوما ضمن تشکر از حمایت همه جانبه فرماندار از جوانان و نخبگان جامعه خصوصا اعضای این موسسه گفت: بسیار خرسندیم که فرماندار شهرمان با حسن نیتی خاص و ویژه در کنار تمام امور شهرستان نگاهی ویژه به استفاده بهینه از نیروی فعال جوانان و تفکرات آنها دارد پذیرای اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما شدند. وی با اشاره به عنوان چهارمین پروژه موسسه تحت عنوان «درآمدی بر فرصتها و چالشهای بنای تاریخی مناره بازار طاهر گوراب» اظهار داشت: این پروژه با توجه به اهمیت موضوع گردشگری و همچنین ایجاد یک نماد گردشگری مورد توجه موسسه قرار گرفته است.

مدیرعامل موسسه سوما با تاکید بر اینکه این موسسه با هدف شناسایی ظرفیتهای شهرستان و کارشناسان بحق این منطقه و استفاده بهینه از آنها تشکیل شده افزود: متاسفانه برخی از متخصصین و کارشناسان بحق این منطقه بنا به دلایلی کنج عزلت گزیده اند و ما آمده ایم تا با شناسایی آنان از تفکر و تخصص حقه آنها استفاده درست نموده و جهت حل مشکلات شهرستان بهره گیری نماییم. اسماعیل بلالایی با تاکید بر اینکه نظیر این تشکیلات در هیج جای کشور وجود ندارد اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با رصد درست معضلات و مشکلات مختلف در سطح جامعه و ارائه راهکارهای علمی، به مسئولین خدوم شهرستان بهتر کمک کنیم. وی گفت: ساختار ادارات بواسطه اجرایی بودن فرصت چندانی برای کار تحقیقاتی و پژوهشی ندارند و این موسسه می تواند پشتوانه علمی مناسبی برای آنان باشد.

قاسم خوش سیما از اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما نیز با اشاره به اینکه صومعه سرا از نظر صنعت گردشگری عقب مانده است افزود: همه صومعه سراییها باید نسبت به معرفی مناطق زیبا و بکر گردشگری شهرستان اهتمام ورزند. وی با تاکید بر اینکه این موسسه به عنوان تنها مجموعه پژوهشی در امور اجتماعی دانش بنیان شهرستان، این آمادگی را دارد تا بصورت کاملا افتخاری با تمامی مردم و مسئولین همکاری نماید گفت: اعضای این موسسه احساس تکلیف نموده و به اندازه بضاعتشان در خدمت همشهریان و مسئولین خدوم شهرستان خواهند بود.

نیما حاجتی از اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما نیز با اشاره به اینکه صنعت گردشگری سالهاست به کمک اقتصاد نیمه راکد جهان آمده است گفت: وظیفه همگانی است که این صنعت نه چندان نوپا را در منطقه خودمان گسترش دهیم.

رجبی فرماندار صومعه سرا نیز با تاکید بر اینکه مردم خودشان باید برای ساختن شهرشان برخیزند و آستین همت را بالا بزنند اظهار داشت: ما نیز به عنوان نماینده دولت این آمادگی را برای حمایت همه جانبه از آنها داریم و دست تمامی سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در این منطقه را داشته باشند به گرمی می فشاریم.

فرماندار صومعه سرا در پایان ضمن تشکر مجدد از دست اندرکاران این موسسه که بدون چشمداشت احساس تکلیف نموده و برای کمک به ساختن شهرستان و رفع کمبودها آماده هستند گفت: شما باید نسبت به معرفی خود به تمامی ادارات و سازمانهای شهرستان اهتمام بیشتری بورزید و امیدوارم تمامی ادارات بتوانند از پتانسیل مجموعه شما نهایت بهره را ببرند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید