×

پیام

تابع ایمیل بطور موقت توسط مدیر ارشد غیر فعال شده است.
امروز چهارشنبه, 01 آبان 1398 - Wed 10 23 2019

منو

نشست صمیمانه اعضای مرکز اندیشه ورزی سوما با امام جمعه شهرستان صومعه‌سرا

نشست صمیمانه اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما با امام جمعه شهرستان صومعه سرا، با هدف آشنایی بیشتر با اهداف موسسه و ارائه گزارش عملکرد و دریافت راهکارهای مختلف از ایشان جهت رفع مشکلات صومعه سرا، به ویژه مشکلات فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه سوما، در این نشست صمیمی که صبح چهارشنبه 19 شهریور 1393 در دفتر امام جمعه این شهرستان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین صدیقی امام جمعه شهرستان صومعه سرا، محمد حقی رئیس دفتر امام جمعه و اسماعیل بلالایی، قاسم خوش سیما، نیما حاجتی، محمد رضانژاد و المیرا فریفته از اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما شکل گرفت، پیرامون مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی شهرستان و نحوه همکاری این موسسه با امام جمعه گفت و گو شد.

اسماعل بلالایی بنیانگذار و مدیرعامل موسسه سوما، با بیان اینکه این موسسه از جوانان تحصیلکرده این شهرستان شکل گرفته، گفت: این موسسه بیش از 50 عضو تحصیلکرده دارد که در حوزه های مختلف در بررسی و تحلیل مشکلات و راهکارها با ما همکاری می کنند. وی افزود: هدف مرکز اندیشه ورزی سوما بررسی مشکلات در حوزه اجتماعی و فرهنگی و ارائه راهکارهای مناسب در کارگروه های تخصصی است که این پژوهش ها در قالب طرح و در جلساتی که بطور منظم و با حضور متخصصان تشکیل می شود، بررسی و تحلیل شده و به ارگان های مربوطه ارجاع داده می شود.

مدیرعامل موسسه سوما با تاکید بر این نکته که پدر معنوی هر شهرستان، امام جمعه آن شهرستان است، گفت: صومعه سرا مهد افراد عالم و دانشمند است و با وجود افراد و مسئولان دلسوزی همچون امام جمعه و فرماندار و سایر مسئولین خدوم، این شهرستان باید جایگاهی بهتر و بالاتر از این داشته باشد. وی همچنین از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی صومعه سرا از جمله جذب گردشگر یاد کرد و افزود: هم اکنون این موسسه در حال برنامه ریزی برای اجرای پنجمین پروژه خود است که ان شاء الله بزودی اجرایی خواهد شد.

اسماعیل بلالایی با اشاره به احداث جاده کنارگذر از سمت انزلی به هشتپر از امام جمعه صومعه سرا برای رفع این مشکل و مشکلاتی که ممکن است پس از احداث این جاده فومن و صومعه سرا را تهدید کند و آنها را به بن بست جاده ای دچار کند، تقاضای کمک و همکاری کرد.

قاسم خوش سیما از اعضای ستاد اجرایی مرکز اندیشه ورزی سوما در ادامه با بیان اینکه فعالیت های ما فارغ از مسائل سیاسی است، گفت: هدف ما رسیدگی به مسائل اجتماعی است. وی تاکید کرد: ادارات به واسطه اجرایی بودنشان فرصتی برای تحقیق و کارهای پژوهشی ندارند. بنابراین ما می توانیم با پژوهش و بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب، بال مشاوره ای برای آنان باشیم.

امام جمعه صومعه سرا ضمن تشکر و قدردانی از اعضای مرکز اندیشه ورزی سوما و مورد تحسین قرار دادن فعالیت های آنان اظهار داشت: بررسی و ارجاع مسائل و مشکلات به مسئولین مربوطه، بویژه در حوزه اجتماعی و فرهنگی که دغدغه همه مردم است، کار بسیار پسندیده ایست. وی با بیان اینکه برادر مسلمان، آیینه برادر مسلمان است، افزود: هرگونه نقد از طرف ما پذیرفتنی است و ما با روی باز هرگونه نقدی را میپذیریم.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در ادامه گفت: بسیار شایسته است که گروهی از جوانان متخصص و متعهد مانند شما مسائل را تحلیل و مورد نقد و بررسی قرار می دهند و آن را قبل از رسانه ای شدن در اختیار مدیران دلسوز شهرستان قرار می دهید اما برای باقی ماندن هدف آرمانی تان و جلوگیری از هجمه افراد نادان، قبل از نقد و کند و کاو علنی، با دوستان اطلاعات تماس حاصل کرده و از صحت موضوع اطمینان یابید. وی ضمن تاکید بر این نکته که ارتباط این موسسه با امام جمعه باید ارتباطی نزدیک باشد، اظهار امیدواری کرد: مطمئن باشید که پژوهش ها و فعالیت های شما مثمر ثمر واقع می شود و ما نیز پیشنهادات و نقد هایتان را با روی باز پذیرا هستیم.

امام جمعه صومعه سرا ضمن اشاره به شکوه و عظمت بی سابقه نماز عید فطر امسال در شهرستان تاکید کرد: امام جمعه باید مردمی باشد و ما نیز از این شیوه پیروی می کنیم و اهداف و فعالیت هایمان را در جهت کمک و خدمت به مردم شریف شهرستان صومعه سرا پیش می بریم.  وی در پایان برای اعضای موسسه آرزوی توفیق کردند و آمادگی خود را جهت همکاری با این گروه برای اعتلای شهرستان صومعه سرا اعلام داشتند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید