×

پیام

تابع ایمیل بطور موقت توسط مدیر ارشد غیر فعال شده است.
امروز چهارشنبه, 01 آبان 1398 - Wed 10 23 2019

منو

نشست صمیمانه اعضای مرکز اندیشه ورزی سوما با رئیس اداره محیط زیست شهرستان صومعه‌سرا

نشست صمیمانه اعضای مرکز اندیشه ورزی سوما روز یک‌شنبه 27 مهر با هدف آشنایی بیشتر با اهداف موسسه و بررسی نحوه فعالیت های مختلف جهت رفع مشکلات زیست محیطی صومعه سرا به میزبانی اداره محیط زیست شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه سوما این نشست با حضور قربانی رئیس اداره محیط زیست شهرستان، اسماعیل بلالایی، قاسم خوش سیما و سجاد آتشین برگزار و پیرامون مسائل و مشکلات زیست محیطی شهرستان به ویژه آلودگی تالاب صومعه سرا گفت و گو شد.

اسماعیل بلالایی، بنیانگذار و مدیرعامل موسسه سوما، ضمن معرفی موسسه و فعالیت های آن گفت: این گروه بیش از 75 عضو تحصیلکرده در قالب 8 کارگروه و 2 کمیته تخصصی دارد که در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، ورزشی، اقتصادی، هنری و فنی بطور مستمر در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه این گروه تخصصی بصورت خودجوش و بدون وابستگی به هیچ نهادی تشکیل شده است خاطر نشان کرد: مرکز اندیشه ورزی سوما با هدف بررسی و رفع مشکلات، قصد کمک و دستگیری از ادارات را دارد و در این راه همبستگی مردم به ویژه در مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی شهرستان، راه گشای ما است.

بنیانگذار و مدیرعامل موسسه سوما همچنین از خطر آلودگی که تالاب صومعه سرا را تهدید می کند ابراز نگرانی کرد و به برگزاری همایش سالیانه بابت پاک سازی محیط زیست و تالاب صومعه سرا، جهت حفظ منابع طبیعی و فرهنگ سازی این مهم، تاکید کرد.

قاسم خوش سیما از اعضای فعال مرکز اندیشه ورزی سوما نیز در این نشست نحوه فعالیت این گروه در حیطه محیط زیست را تشریح و از ریاست اداره محیط زیست شهرستان تقاضای همکاری کرد و گفت: دغدغه ی تمامی اعضای موسسه حفظ منابع طبیعی و حمایت از محیطی است که خود ما و مردم در آن زندگی می‌کنیم. وی افزود: ما و مردم می‌توانیم با تمیز نگه داشتن مناطق گردشگری به رشد اقتصادی شهرستان نیز کمک چشمگیری کنیم.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان صومعه سرا ضمن تشکر از اعضای مرکز اندیشه ورزی سوما، گفت: بسیار پسندیده است که افرادی مانند شما بدون هیچ چشم داشت مالی جهت رفع مشکلات، درحال فعالیت هستید.

قربانی با تاکید بر اینکه بسیار پسندیده است که این گروه قبل از رسانه ای کردن مسائل و مشکلات با متولی اداره مورد نظر صحبت می کند افزود: پتانسیل های شهرستان صومعه سرا بسیار زیاد است. صومعه سرا مردمی فهیم و هنر دوست دارد که در زمینه های زیادی از جمله هنر خوشنویسی، نقاشی و فعالیت های ورزشی در سطح کشوری و جهانی در حال فعالیت هستند که باید برای پیشرفت هرچه بهتر، هم مردم و هم مسئولین تلاش بیشتری کنند.

وی افزود: صومعه سرا جاذبه های گردشگری زیادی دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. وی با اشاره به استخر سه سار صومعه سرا با مناظر طبیعی بسیار بکر و زیبا، گردکوه تنیان و حدود 11 رودخانه دائمی و محصولات این شهرستان از جمله: درخت صنوبر، ابریشم و تولید چشمگیر دام و طیور، تاکید کرد: این توانایی ها باید معرفی شوند. مردم و مسئولین با همکاری دانشجویان باید در جهت حفظ و پیشرفت این منابع و به ویژه محیط زیست کوشا باشند و آن ها را به گردشگران معرفی کنند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان صومعه سرا آمادگی خود را برای همکاری اعلام کرده و خاطر نشان کرد: برای حفظ منابع طبیعی شهرستان می‌توانیم در 4 محور کار کنیم:

1- سیاست گذاری های محیط زیست و نیز حفظ این برنامه ها از طرف مردم.
2- همکاری مسئولین شهرستان صومعه سرا برای پایداری و اجرای برنامه ها.
3- برگزاری جشنواره های متنوع با هدف فرهنگ سازی و جلوگیری از نابودی منابع طبیعی.
4- پاکسازی محیط زیست شهرستان و مناطق گردشگری در مناسبت‌هایی مانند روز زمین پاک و ...

قربانی در پایان افزود: از رسانه‌ها انتظار نقد بیشتر دارم و مرکز اندیشه ورزی سوما گروه جوان و روشن فکری است که مسئولیت بزرگی را برعهده گرفته است. زمانی که این مسئولیت بر دوش شماست، باید پاسخگو باشید و تمام تلاش خود را در راستای به ثمر نشستن اهدافتان به کار گیرید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید