×

پیام

تابع ایمیل بطور موقت توسط مدیر ارشد غیر فعال شده است.
امروز چهارشنبه, 01 آبان 1398 - Wed 10 23 2019

منو
در جشن اختتامیه اولین جشنواره سالانه انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا» در سال 96 معرفی شد:

انتخاب «شیرینی سرای اشهدی» به عنوان نشان برتر سوماسرا در سال 96

اولین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا در سال 96 طی جشن باشکوهی و با حضور مسئولان و مردم شریف و دوست داشتنی شهرستان صومعه سرا به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اندیشکده سوما، لازم به توضیح است که در جشن اختتامیه اولین جشنواره سالانه انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا»، شیرینی سرای اشهدی توانست با کسب بیشترین آرای مردمی به مقام نخست دست یابد که پس از آن بازرگانی دیباج و مرغداری بومی محلی پرسته در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند که برای آنها و سایر عزیزان آرزوی موفقیت روز افزون داریم.

گفتنی است از مجموع کل آرای ماخوذه 12426 تعداد 48 رای تکراری دریافت شد که نتیجه زیر حاصل رقابت مابین نشان های برتر شهرستان صومعه سرا در سال 96 بود:

شیرینی سرای اشهدی با کسب 1557 به مقام اول دست یافت

بازرگانی دیباج با کسب 1443به مقام دوم دست یافت

مرغداری بومی محلی پرسته با کسب 1434 به مقام سوم دست یافت

رستوران ترنگ طلایی با کسب  1373 به مقام چهارم دست یافت

صومعه بتن شمال با کسب 1345 به مقام پنجم دست یافت

مرکز گردشگری ماه تی تی با کسب 1327 به مقام ششم دست یافت

مرغ مادر میرزاکوچک با کسب 1303 به مقام هفتم دست یافت

مرغ مطهر با کسب 1299 به مقام هشتم دست یافت

مجتمع پذیرایی مهرگان با کسب 1297 به مقام نهم دست یافت

لازم به توضیح است که در ابتدای این مراسم از زحمات هنرمند جوان و خوش آتیه شهرستان صومعه سرا سامان اسماعیل زاده نیز تجلیل شد که به رسم یادبود لوح تقدیر و همچنین از طرف شهردار تولمشهر و مدیریت شیرینی سرای اشهدی نیز هدایایی به رسم یادبود به این هنرمند خوب و متعهد شهرمان اهدا شد.

رئیس حراست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوما سرا:
مصرف کالای ایرانی منجر به شکوفایی صنعت کشور خواهد شد

مهدی نقدی رئیس حراست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با حضور در اولین جشنواره سالانه انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا» به عنوان سخنران اصلی، اظهار داشت: مصرف کالای ایرانی منجر به شکوفایی صنعت کشور خواهد شد.

رئیس حراست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ضمن تبریک به مناسبت روز صنعت و معدن و روز اصناف و همچنین برپایی چنین رویداد بی نظیر و مهمی در شهرستان صومعه سرا، خواستار توجه جدی به منویات مقام معظم رهبری و توصیه های دینی پیرامون اشتغال و صنعت شد.

وی با گرامیداشت شهدای ایران اسلامی، بخصوص شهدایی که در حوزه صنعت مشغول فعالیت بودند، سیره و بصیرت آنان را از ابعاد مختلف مهم بر شمرد و لزوم توجه به بررسی شخصیت فردی  هر یک از شهیدان بزرگوار را در راستای تقویت فرهنگ کشور ضروری دانست.

مهدی نقدی در پایان مصرف کالای ایرانی را امری حائز اهمیت و باعث شکوفایی صنعت کشور بر شمرد که توان مقابله با بیکاری را خواهد داشت و تاکید کرد: این مبحث می بایست از سوی مصرف کنندگان نیز مورد توجه جدی قرار گیرد.

دکتر نیما حاجتی، دبیر اولین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا:
شاخص رقابت پذیری با تأکید بر برندینگ در فضای اقتصادی و حمایت از تولیدکنندگان بومی زمینه ساز اشتغال جوانان است

دکتر نیما حاجتی در اولین جشنواره سالانه انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا» ضمن اشاره به اهمیت شعار سال با موضوع اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال، توجه ویژه به اشتغال زایی جوانان را بدون حمایت جدی از تولیدکنندگان بومی بسیار دشوار دانست.

دبیر اولین جشنواره سالانه انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا» گفت: شاخص رقابت پذیری با تأکید بر مبحث برندیگ (نشان تجاری) در فضای اقتصادی و حمایت از تولیدکنندگان بومی زمینه ساز اشتغال جوانان است. وی در ادامه افزود: با در نظر گرفتن ارتباط مستقیم میان افزایش کیفیت محصولات تولید کنندگان داخلی و ایجاد محیطی سالم در چارچوب رقابت پذیری به معضلات این بخش نیز اشاره کرد و خواستار مساعدت بیش از پیش مسئولان ذیربط و  خرید کالای ایرانی از سوی مردم شد.

دکتر نیما حاجتی با اشاره به اینکه پس از فراخوان این جشنواره بیش از 60 نشان (برند) در سطح شهرستان اعلام آمادگی کردند گفت: پس از هماهنگی و استعلام های مختلف تیم کارشناسی با بررسی های مختلف سرانجام 9 نشان را جهت قرار گیری در فهرست نهایی اولین جشنواره انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا» انتخاب کردند که به مدت حدود 15 روز در معرض رای گیری مردمی بصورت پیامکی قرار گرفت و به دلیل استقبال بسیار خوب مردم برای مدت 3 روز دیگر یعنی 1 روز مانده به جشن اختتامیه نیز تمدید شد.

دکتر نیما حاجتی، با اعلام اینکه مشارکت مردمی در این جشنواره مثال زدنی بود افزود: این جشنواره نتیجه زحمت و تلاش تقریبا یک ماهه همکارانمان در اندیشکده سوما بود. وی در پایان ضمن تشکر از همکاری و همدلی مردم و مدیران شهرستان صومعه سرا به خصوص مسئولین نهادهایی همچون اتاق اصناف شهرستان صومعه سرا، اداره صنعت معدن و تجارت، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و الیته مساعدت ویژه فرماندار محترم صومعه سرا، از برگزاری همایش های متناسب با نیاز و پتانسیل شهرستان صومعه سرا در آینده خبر داد.

اسماعیل بلالایی مدیرعامل اندیشکده سوما در اولین جشنواره انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا»:
جشنواره انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا» در واقع فرهنگ سازی در جهت دانش تولید است

اسماعیل بلالایی مدیرعامل اندیشکده سوما در اولین جشنواره انتخاب مردمی «نشان برتر سوماسرا» با اشاره به اینکه این جشنواره به همت اندیشکده سوما و همکاری و مساعدت اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن، تجارت شهرستان صومعه سرا برگزار شده گفت: امید آن داریم که این حرکت، آغازی باشد بی پایان و هر سال برکات این آغاز را بیش از سال های دیگر به چشم ببینیم.

مدیرعامل اندیشکده سوما ضمن خوش آمد گویی و قدر دانی از حضور مردم و مسئولین در این جشنواره گرم که در گرم ترین فصل سال برگزار میشود گفت: امیدوارم که ساعاتی را که در خدمت شما هستیم، ساعاتی خوش و خرّم باشد.

وی با اشاره به مصرع «توانا بود هر که دانا بود» افزود: این مصرع آشنا و البته پر معنا از زمان کودکی با ماست و جای دارد هر لحظه به آن عمیقا بیاندیشیم که آشکارا به ما می گوید توانایی در دانایی نهفته است و به عبارت دیگر دانایی مقدمه توانایی است.

اسماعیل بلالایی با اشاره به اینکه همانگونه که یک فرد برای انجام یک کار باید دانش آن را داشته باشد و باید فنون و یا به عبارت دیگر دانش آن را هم بیآموزند تا در آن رشته موفق و توانا باشد گفت: جامعه نیز برای توانا شدن نیاز دارد که دانا شود.

وی با تاکید برا اینکه جامعه ایران با انقلاب اسلامی خود به دنبال رهایی از وابستگی و رسیدن به استقلال است و تاکنون برای این هدف هزینه های زیادی هم پرداخت کرده است. افزود: قدرت های جهانی که از آن با عنوان جریان سلطه یاد می شود، تلاش خود را برای جلوگیری از استقلال جامعه ایران انجام داده و انجام خواهند داد.

مدیرعامل اندیشکده سوما در ادامه ضمن اشاره به تلاش جریان سلطه در حوزه مغز افزاری، ترور نخبگان جامعه و یا تهی سازی جامعه از نخبگان از طریق مهاجرت آنها است. اظهار داشت: آنها در حوزه سخت افزاری هم جنگ و تحریم را در دستور کار دارند و در حوزه نرم افزار هم هدفشان باوراندن این نکته به جامعه است که جامعه ایران نمی تواند و توانا نیست.

وی ضمن اشاره به اینکه ایران به دلیل سابقه تمدنی خود جامعه ای زاینده و نخبه پرور است و به همین دلیل این جامعه از نخبه هرگز تهی نخواهد شد افزود: در حوزه سخت افزار هم زمینه ها بسیار است؛ نفت، گاز، کشاورزی و صنایع مختلف زمینه های سخت افزاری توسعه و استقلال هستند و تنها باید مدیریت شوند، آن هم مدیریتی توانا که بتواند این سخت افزار و مغز افزار را به درستی در جهت استقلال مدیریت کنند.

بلالایی با تاکید بر اینکه مدیریت توانا تنها در حوزه نرم افزار قابلیت تولد دارد. - یعنی باور به اینکه ایرانی میتواند و - ناتوانی در نادانی است. گفت: ندانستن و نشناختن دشمن و شیوه ها و ابزار سلطه که رسانه، مهمترین ابزار آن است و رسانه های نو ظهور در فضای مجازی اکنون بهترین خدمت را به جریان سلطه ارائه می دهند.

وی با اشاره به اینکه ندانستن و نشناختن ظرفیت ها و توانایی ها هم ناتوانی را به دنبال دارد. افزود: بر همین اساس است که مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ها، چندین سال نام هایی را انتخاب کردند که به تولید علم تاکید داشتند و در چند سال اخیر نیز بر تولید، کار و اقتصاد، جامعه را توجه داده اند. یعنی دانایی مقدمه ای بر توانایی بوده است.

مدیرعامل اندیشکده سوما در پایان با تاکید بر اینکه شهر ما، صومعه سرا هم تلاش دارد سهم خود را در استقلال ایران بپردازد. اظهار داشت: من بر آنم این جشن را که در واقع فرهنگ سازی در جهت دانش تولید است، آغازی در ادای دِین مردم شریف شهرستان صومعه سرا برای استقلال ایران و امیدوارم که شکوفایی ایران را در آینده ای نزدیک به تماشا بنشینیم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشدمجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید